Centrum pomoci

BezBezpečnosť v domácnosti – HEPA filter

Prach je v domácnostiach „hosťom" síce nevítaným, ale nepustiť ho dovnútra, prakticky povedané, nemôžete. Každý sa snaží, ako môže, aby sa ho zbavil, najviac nepríjemným je ale pre toho, kto trpí alergiami. Prach môže v závislosti od intenzity alergie spôsobiť nepríjemné reakcie - od kašľa a nádchy po nebezpečné alergické reakcie. Celkom v bezpečí by sa nemali cítiť ani zdraví ľudia. Za prípadných nepriaznivých okolností môže alergia postihnúť kohokoľvek, preto je vysávač vybavený vhodným filtrom nevyhnutnosťou nielen pre alergikov.

 

Vysávače vybavené HEPA filtrom najvyššej kvality sú v tomto prípade jednoducho neoceniteľné! HEPA filtre s veľkou hrúbkou, ktoré sú vyrobené z vlákien spojených syntetickou živicou, fungujú ako veľmi účinná prekážka pre takmer všetky typy nečistôt.

 

HEPA filter H13, najúčinnejší z HEPA filtrov, ktoré sa používajú v súčasnej dobe vo vysávačoch (a sú súčasťou modelov ZELMER: Solaris a Syrius 1600,0 HQ), účinne filtruje častice s veľkosťou iba 0,3 mikrónov!To znamená, že filter zachytí okrem prachu, peľu a spór húb dokonca aj cigaretový dym.