Centrum pomoci

Ako sa starať o svoj vysávač

Vysávače a ostatné domáce spotrebiče rok od roka stávajú čím ďalej tým viac dômyselnými zariadeniami. Výkon motora sa zvyšuje, rozmery sú stále menšie a výkon sa blíži k dokonalosti. Základné pravidlá, vďaka ktorým zostane technický stav vášho vysávača mnoho rokov dokonalý, sa ale nemenia.

  • Filtre: Úplná väčšina vysávačov, ktoré sú teraz k  dispozícii na trhu, je vybavená dvoma typmi filtrov.
  • Vstupný filter - jeho základnou funkciou je chrániť motor pred poškodením. Tento filter sa odporúča meniť aspoň raz za rok.
  • Výstupní filter -  zaisťuje čistý vzduch v dome - je to posledná prekážka všetkých nečistôt. Filter - v závislosti od materiálu, z ktorého je vyrobený - zachytí 85 % až 99,97 % prachu, spór plesní a dokonca aj cigaretového dymu!
Naposledy uvedené platí o najpokročilejších medzi filtrami, ktoré sa používajú vo vysávačoch, menovite filtre HEPA H13 (používané vo vysávačoch Solaris a Syrius 1600.0 HQ).

Aby sa zachovala zodpovedajúca úroveň filtrovania, je potrebné filtre meniť najmenej raz za rok.

Upozornenie: Vysávač nepoužívajte na vysávanie omietky, múky, kakaového prášku alebo práškového cukru. Môžu sa ľahko upchať póry ako filtra, tak prachového vrecka. Informácia o tom, ako vymeniť filtre pri vysávačoch Zelmer, nájdete v priložených návodoch na obsluhu.