Prečo Zelmer

Prečo Zelmer

Zelmer je popredný poľský výrobca malých domácich spotrebičov, ako sú vysávače, elektrické mlecie strojčeky, mixéry, odšťavovače alebo varné kanvice. Sortiment pod značkou Zelmer ďalej zahŕňa mikrovlnné rúry, kávovary, žehličky, váhy a produkty pre vlasový styling. Spoločnosť má hlavný podiel na predaji domácich spotrebičov na zahraničných trhoch, pretože svoje výrobky exportuje do 27 krajín na celom svete. Podľa názoru spotrebiteľov znamená Zelmer dlhú životnosť a spoľahlivosť a na tom buduje svoju značku viac ako 60 rokov.

Zelmer patrí medzi najstaršie, ale zároveň najrýchlejšie rastúce poľské značky. Spoľahlivosť, funkčnosť a moderný dizajn - to sú prednosti, ktoré pomáhajú značke Zelmer efektívne rásť na trhu malých domácich spotrebičov, a to nielen v Poľsku, ale aj inde v strednej a východnej Európe.

V roku 2001 bol štátny podnik Zelmer so sídlom v Rešove transformovaný na akciovú spoločnosť a akcie Zelmer SA boli po prvýkrát uvedené na Varšavskej burze cenných papierov v roku 2005. Spoločnosť otvorila novú továreň v septembri 2011 v Rogoznici pri Rzeszowe. Ide o jeden z najviac inovačných závodov tohto typu na celom svete. Nachádza sa v nej 13 výrobných liniek špecializujúcich sa na výrobu vysávačov a kuchynských spotrebičov. Výrobný proces prebiehajúci v tejto továrne zahŕňa všetko od spracovania materiálov až po finálne zabalenie produktu. Dňa 22. marca 2013 sa spoločnosť BSH stala majoritným akcionárom Zelmer SA. V skutočnosti spoločnosť Zelmer je teraz súčasťou BSH Group. Obidve firmy Zelmer a BSH budú úzko spolupracovať v Poľsku a na ďalších trhoch.

Dnes je značka Zelmer lídrom na trhu malých domácich spotrebičov v Poľsku. V ČR je v oficiálnym zastúpením od roku 1997. Zelmer výrobky získali rad funkčných patentov, ktoré spotrebitelia ocenia rad rokov.

Všetky spotrebiteľské a odborné ocenenia dokazujú, že značka Zelmer je vysoko cenená a zákazníci jej dôverujú. Kvalita a dizajn ale nie je všetko - Zelmer sa tiež stará o životné prostredie prostredníctvom uvádzania produktov Eco - line na trh, ako je kanvica Hot Cup alebo inovačný odšťavovač na báze pomalého lisovania JuiceMaker.